اخبار و مقالات

همه‌ چیز در مورد بازی God of War Ragnarok

همه‌چیز در مورد بازی God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarök سانتا مونیکا به کارگردانی اریک ویلیامز در سال ۲۰۲۲ میلادی برای کنسول PS4 و کنسول PS5 سونی عرضه خواهد شد. سازندگان این قسمت را پایان‌دهنده به داستان‌گویی سری بازی خدای جنگ در نورس به شمار می‌آورند. در نتیجه ظاهرا بازی God of War، محصول سال ۲۰۱۸ میلادی و بازی God of War Ragnarok، محصول سال ۲۰۲۲ میلادی درکنار هم یک دوگانه‌ی داستانی کامل را تشکیل می‌دهند که تبدیل به سه‌گانه نمی‌شود. قبل از خواندن ادامه متن لازم است که یادآوری کنیم پی فور گیم بهترین فروشگاه خرید اکانت قانونی بازی است.

خلاصه داستان بازی God of War: Ragnarok

“God of War: Ragnarok”، بازی ماجراجویی و اکشن سوم شخصی است که توسط استودیوی Santa Monica Studio توسعه داده شده است. این بازی، ادامه‌ای بر بازی “God of War” است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. داستان بازی در کشور نروژ قرار دارد و بر اساس اساطیر نورس باستان ساخته شده است. در داستان بازی “God of War: Ragnarok”، کریتوس و پسرش آتریوس به ماجراجویی در سراسر دنیای نورس باستان می‌روند تا به دنبال راهی برای جلوگیری از راگناروک باشند. راگناروک، نبرد نهایی بین خدایان و آسمانیان است و باعث نابودی دنیا خواهد شد. در این بازی، کریتوس و آتریوس باید با خدایان، هیولاها و دیگر شخصیت‌های خطرناک مبارزه کنند و برای نجات دنیا تلاش کنند.

در حین ماجراجویی، کریتوس و آتریوس با شخصیت‌های جدیدی نیز مواجه خواهند شد که باعث طرح سوالات جدید درباره‌ی گذشته و نسب آن‌ها خواهند شد. همچنین، در این بازی، آتریوس به عنوان یک جنگجوی خطرناک و قدرتمند نیز بیشتر به تصویر کشیده خواهد شد. در کل، “God of War: Ragnarok” یک بازی اکشن و ماجراجویی شگفت‌انگیز است که با داستان پرشور و شخصیت‌های قوی خود، هواداران بازی‌های اکشن و ماجراجویی را به خود جذب می‌کند.

درجه‌بندی سنی God of War Ragnarok توسط سازمان ESRB

سازمان ESRB (Entertainment Software Rating Board)، سازمانی است که مسئول ارزیابی و درجه‌بندی بازی‌های ویدئویی در آمریکای شمالی است. برای بازی “God of War: Ragnarok”، این سازمان درجه‌بندی سنی “بالای ۱۷ سال” (Mature 17+) را تعیین کرده است. این به این معنی است که بازی برای افرادی که بیشتر از ۱۷ سال سن دارند، مناسب است.

دلیل درجه‌بندی سنی این بازی، شامل وجود صحنه‌های خشونت‌آمیز، خونریزی، فحشا، مواد مخدر، و موارد دیگر مشابه است. این بازی برای افرادی مناسب نیست که با محتوای خشن و خشونت‌آمیز دشواری دارند و یا به عنوان یک بازی فرعی برای کودکان مناسب نیست. به همین دلیل، پدران و مادران باید در نظر داشته باشند که این بازی برای کودکان زیر ۱۷ سال مناسب نیست و باید به نظارت آن‌ها بازی شود.

بازی God of War Ragnarok

سیستم مورد نیاز نسخه PC بازی God of War

تا کنون، بازی “God of War” فقط برای کنسول‌های بازی PlayStation منتشر شده است و نسخه‌ی PC آن موجود نیست. با این حال، سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که نسخه‌ی PC این بازی در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد. با توجه به اینکه اطلاعات کافی در مورد سیستم مورد نیاز نسخه‌ی PC بازی God of War منتشر نشده است، نمی‌توان به طور دقیقی در این مورد صحبت کرد. با این حال، برای اجرای بازی بر روی PC، نیاز به سیستم با قابلیت پردازش گرافیکی قوی، حداقل ۸ گیگابایت حافظه رم و فضای ذخیره‌سازی کافی دارید.

حداقل سیستم مورد نیاز (رزولوشن 720P و فریم‌ریت ۳۰)

 • تنظیمات گرافیکی: Low
 • کارت گرافیک: Nvidia GTX 960 (چهار گیگابایت) یا AMD R9 290X (چهار گیگابایت)
 • پردازنده: Intel Core i5 2500k (چهار هسته ۳.۳ گیگاهرتز) یا AMD Ryzen 3 1200 (چهار هسته ۳.۱ گیگاهرتز)
 • رم: ۸ گیگابایت
 • حجم فضای ذخیره‌سازی: ۷۰ گیگابایت (HDD)

سیستم پیشنهادی (رزولوشن 1080P و فریم‌ریت ۳۰)

 • تنظیمات گرافیکی: Original
 • کارت گرافیک: Nvidia GTX 1060 (شش گیگابایت) یا AMD RX 570 (چهار گیگابایت)
 • پردازنده: Intel Core i5 6600k (چهار هسته ۳.۵ گیگاهرتز) یا AMD Ryzen 5 2400G (چهار هسته ۳.۶ گیگاهرتز)
 • رم: ۸ گیگابایت
 • حجم فضای ذخیره‌سازی: ۷۰ گیگابایت (SSD)

بازی God of War Ragnarok

خدای جنگ God of war؛ زنجیرهای المپوس در برابر چکش ثور

کریتوس، خدای جنگ یا گاد اف وار را با نام های متفاوتی مشناسیم همان ضد قهرمانی که در شش بازی بر روی سه کنسول پلی استیشن تقریبا تمامی خدایان و اسطوره های یونان باستان را به روش های مختلف نابود کرد. بخش بزرگی از داستان بازی های گاد اف وار حول انتقام کریتوس از خدایان یونان بود، کریتوس بزرگترین و موفق ترین سردار جنگ های یونان و دست راست خدای جنگ یونان یعنی ایریس بود ولی چگونه به آنجا رسید؟ کریتوس در یکی از نبردهای بیشمار خود در مقابل سرداری قدرتمند قرار گرفت کسی که قدرت کریتوس را به چالش کشاند و در نهایت موفق به شکست دادن او شد ولی در لحظه ایی قبل از اینکه توسط آن جنجگوی بزرگ کشته شود آیریس به کریتوس یک پیشنهاد داد، او قول پیروزی را  به کریتوس داد و همچنین زنجیرهای المیپوس را که یکی از قویترین سلاح های موجود در دنیای یونان باستان بودند. ولی  آیریس در مقابل از کریتوس فرمانبرداری را میخواست و ایجاد جنگ های بیشمار به اسم آیریس که نتیجه آن قتل عام تعداد بیشماری از مردان و زنان و حتی کودکان بودند. ولی کریتوس که برای او پیروز شدن از همه چیز مهمتر بود این پیشنهاد را قبول کرد، زنجیرهای المپوس به دستان او زنجیر شدند و او را تبدیل به برده آیریس کرد برده ای که با بدست آوردن زنجیرهای المپوس اول سر از تن فرمانده ای جدا کرد که کریتوس را به زانو در آورده بود. بعد از آن او شروع به اجرای فرمان های آیریس کرد و رودخانه های بسیاری از خون را جاری کرد. ولی این خون ریزی ها بی جواب نماند و باعث شد یر یکی از قتل عام هایی که به دست خود کریتوس انجام می شد زن و دختر او نیز به اتفاق کشته شوند. حادثه ایی که کریتوس را خرد کرد عملی که باعث شد خاکسترهای غم و اندوه بر بدن او بنشینند و پوست او را به رنگ خاکستری تغییر دهند.

کریتوس طلسم شده بود طلسمی از درد و رنج بی پایان که با نابودی خانواده خود نصیبش شده بود. از آن لحظه به بعد کریتوس فقط دو چیز را حس میکرد غم و انتقام.انتقامی که باعث شد علیه آیریس قیام کند او در این راه تنها نبود بلکه تایتن ها که هزاران سال زیر سلطه ی ظلم خدایان یونان به پادشاهی زیوس بودند به کریتوس قدرتهایی دادند که بتواند برای مبارزه با آیریس آماده شود قدرت هایی که باعث شد کریتوس به سلاحی بسیار خطرناک در مقابل خدایان یونان تبدیل شود. این سلاح قدرتمند، نابودگر و عصبانی در نهایت موفق می شود که در قیام خود موفق شود و آیریس خدای جنگ یونان را نابود کند. ولی پس از این انتقام ذره ای از غم و اندوه و عذاب های کریتوس کم نکرد بلکه مشکل او الان این بود که کسی برای کشتن وجود ندارد که شاید بتواند عذای او را پایان دهد در نتیجه کریتوس تصمیم به خودکشی میگیرد ولی قبل از مرگش آتنا او را نجات داده و به او پیشنهادی جدید داده میشود. آتنا به او پیشنهاد خدا شدن را میدهد و جای خالی آیریس را پر کند و به دستورات آتنا گوش فرا دهد در نتیجه این کارها آتینا کریتوس رو از عذابش رهایی میدهد. کریتوس که چاره ای جز این نمیدید پیشنهاد را قبول میکند و به خدای جنگ یونان یا گاد آف وار تبدیل می شود. از این لحظه به بعد او برده ی خدایان دیگری بود که پادشاه آنها زئوس بود بعد از سال ها نابودی و جنگ توسط خدای جنگ جدید که به دستور زئوس انجام شد کریتوس به ستوه آمد زیرا نه تنها او دوباره در چرخه ای جدید از خشونت بی پایان و بی هدف قرار گرفته بود بلکه عذاب اون ذره ای کم نشده بود اینبار کریتوس تصمیم میگیرد که با قدرت هایی که خدایان یونان به او داده اند بر علیه زئوس قیام کند ولی زیوس که خدای خدایان بود به راحتی قدرت های کریتوس رو از او پس گرفت و او را نبردی نا برابر کشت.

بازی God of War Ragnarok

شخصیت های جدید گاد اف وار رگناروک

تا کنون، تنها چند شخصیت جدید برای بازی God of War: Ragnarok معرفی شده‌اند. این شخصیت‌ها عبارتند از:

 1. تیرس: یک شخصیت جدید که به عنوان یکی از تبهکاران بزرگ در دنیای بازی معرفی شده است. او دارای توانایی‌های فوق العاده‌ای است و به دلیل شخصیت جالب و قوی خود، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
 2. آنگل: یکی از شخصیت‌های مهم بازی، که در نسخه‌ی قبلی نیز حضور داشت. او یکی از خدایان آسگارد است و در بازی به عنوان مشاور کریتوس و آتریوس عمل می‌کند.
 3. تور: یکی دیگر از شخصیت‌های بازی که در نسخه‌ی قبلی نیز حضور داشته است. او یکی از خدایان جنگ و شجاعت است و در دنیای نورس باستان بسیار معروف است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *