اخبار و مقالات

همه چیز درباره بازی The Witcher

بازی The Witcher

همه چیز درباره بازی The Witcher

بازی The Witcher یک بازی نقش آفرینی است که در یک دنیای فانتزی تاریک اتفاق می افتد که در آن ابهام اخلاقی حاکم است. این بازی که مرز بین خیر و شر را در هم می شکند، بر توسعه داستان و شخصیت تاکید دارد، در حالی که یک سیستم مبارزه تاکتیکی عمیق و زمان واقعی را در خود جای داده است.

به The Witcher، Geralt of Rivia تبدیل شوید و در شبکه ای از دسیسه ها که توسط نیروهایی که برای کنترل جهان رقابت می کنند، گرفتار شوید. تصمیمات سخت بگیرید و با عواقب آن در یک بازی زندگی کنید که شما را در یک داستان خارق العاده غوطه ور می کند که شبیه هیچ چیز دیگری نیست.

The Witcher یک سری بازی نقش آفرینی اکشن فانتزی است که توسط CD Projekt Red توسعه یافته و توسط CD Projekt منتشر شده است. این بر اساس مجموعه کتابی به همین نام از نویسنده لهستانی آندری ساپکوفسکی است که به عنوان دنباله های غیر متعارف داستان کتاب ها عمل می کند.

سریال اصلی در سال 2007 با انتشار The Witcher آغاز شد و با The Witcher 3: Wild Hunt در سال 2015 به پایان رسید. از سال 2022، این سری دارای سه بازی اصلی مستقل، دو بسته الحاقی و هفت بازی اسپین آف است. این مجموعه مورد تحسین منتقدان و از نظر تجاری موفق است و تا مارس 2023 بیش از 75 میلیون دستگاه فروخته است.

در مارس 2022، قسمت چهارم این فرنچایز اعلام شد که در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و به عنوان شروع یک سه گانه جدید برای این مجموعه برنامه ریزی شده است. در اکتبر 2022، بازسازی The Witcher اعلام شد. Fool’s Theory عمدتاً بازی را با نظارت خلاقانه کامل کارکنان سری The Witcher و CD Projekt Red توسعه خواهد داد. بازی دیگری نیز توسط The Molasses Flood ساخته و با پشتیبانی CDPR ساخته خواهد شد.

این مجموعه مجموعه‌ای از رمان‌های گرافیکی منتشر شده توسط Dark Horse Comics را تولید کرده است.

گیم پلی

این سریال حول محور Geralt of Rivia، یک شکارچی ماهر هیولا و ماجراجویی های او در دنیایی فانتزی از جادو، دسیسه های سیاسی و موجودات خطرناک می چرخد. گیم پلی بازی عمدتاً بر روی اکتشاف، مبارزه و تصمیم گیری تمرکز دارد زیرا بازیکن در دنیای بازی گرالت را هدایت می کند، ماموریت ها را تکمیل می کند و با دشمنان می جنگد. این سری به خاطر روایت‌های پیچیده، انتخاب‌های اخلاقی مبهم و توجه به جزئیات در خلق جهان‌های غنی و غوطه‌ور برای بازی‌بازان شناخته می‌شود.

بازی ها به صورت دید سوم شخص در یک محیط نیمه باز جهان نمایش داده می شوند. در طول بازی، بازیکن با تصمیمات سختی مواجه می شود که بر پایان داستان و دنیای بازی تاثیر می گذارد. انتخاب‌هایی که بازیکنان در بازی‌های The Witcher انجام می‌دهند می‌تواند پیامدهای فوری و بلندمدت داشته باشد، بر روابط بین شخصیت‌ها تأثیر بگذارد، مأموریت‌ها و داستان‌های جدیدی را باز کند.

کوئست ها بسته به انتخاب های بازیکن راه حل ها و مسیرهای انشعاب متعددی دارند که به قابلیت پخش مجدد بازی و کاوش ترغیب کننده می افزاید. بسیاری از کوئست‌ها شامل تعامل با NPCها و ایجاد روابط با آن‌ها هستند که می‌تواند منجر به نتایج متفاوت و مسیرهای انشعاب در داستان شود. این سری همچنین دارای انواع مختلفی از تلاش ها، از جمله ماموریت های داستان اصلی، ماموریت های جانبی، قراردادها و گنج یابی است. هر نوع تلاش چالش و پاداش منحصر به فردی را ارائه می دهد، از پیشبرد داستان گرفته تا به دست آوردن غارت نادر یا باز کردن قفل مناطق جدید.

معجون ها اقلام مصرفی هستند که گرالت می تواند از آنها برای افزایش موقت توانایی های خود استفاده کند. بازیکنان می توانند بر اساس سبک بازی دلخواه خود انتخاب کنند که روی کدام مهارت ها سرمایه گذاری کنند و مهارت های گرالت را مطابق میل خود سفارشی کنند. علاوه بر معجون ها و توانایی ها، بازی شامل ارتقاء تجهیزاتی مانند سلاح و زره نیز می شود که می تواند توانایی های گرالت را بیش از پیش افزایش دهد. ساختن و ارتقاء تجهیزات یکی دیگر از جنبه های مهم بازی است که در آن بازیکنان باید منابع را جمع آوری کنند و با دست سازان کار کنند تا ابزاری را ایجاد کنند که به بهترین وجه با نیازهای گرالت مطابقت دارد.

مجموع نمرات بررسی بازی از دیدگاه متاکریتیک

The Witcher 81/100
The Witcher 2 (PC/360) 88/100
The Witcher 3 (PC) 93/100
(PS4) 92/100
(XBO) 91/100
(NS) 85/100

لینک مفید: اکانت قانونی بازی Mortal Kombat 1 XBOX

بازخوردها

The Witcher اغلب با استقبال مثبت منتقدان مواجه شد. از روایت، دیالوگ‌های شاخه‌دار، مضامین بزرگسالان، تنظیمات، عناصر نقش‌آفرینی، سیستم سطح‌بندی و کیمیاگری، و شخصیت گرالت ستایش شد، اگرچه مبارزات، انیمیشن‌ها، حرکت و زمان بارگذاری مورد انتقاد قرار گرفتند.

The Witcher 2: Assassins of Kings از نظر مکانیک مبارزه، سفارشی‌سازی، گرافیک، محیط‌ها، غوطه‌ور شدن، و داستان‌گویی نسبت به نسخه قبلی خود بهبود یافته بود. منبع اصلی انتقاد سختی مبارزه، به ویژه در چند ساعت اول بازی، و برهنگی بی دلیل بود.

The Witcher 3: Wild Hunt تحسین جهانی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد و به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تمام دوران نامگذاری شد. برای گیم پلی، روایت، طراحی جهان، مبارزات، موسیقی متن اصلی و جلوه های بصری ستایش شده است، اگرچه به دلیل مسائل فنی انتقادات جزئی دریافت کرد.

این مجموعه تا مارس 2018 بیش از 33 میلیون واحد فروخته بود، که تا می 2020 به بیش از 50 میلیون واحد افزایش یافت. تا مارس 2023، این مجموعه بیش از 75 میلیون واحد فروخته است که بیش از 50 میلیون آن مربوط به The Witcher 3: Wild Hunt است. مجموع آن را به یکی از پرفروش ترین فرنچایزهای بازی های ویدئویی در تمام دوران تبدیل می کند

امتیاز شما باعث افتخار ماست...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *