آموزش

نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy

نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy

از زمان انتشار اولین کتاب دنیای جادوگری به قلم جی. کی. رولینگ و اکران فیلم هری پاتر ، تمامی کسانی که مجذوب دنیای خارق العاده هری پاتر شده بودند، دوست داشتند به هر شکلی که هست زندگی کردن در این دنیا را تجربه کنند. این موضوع موجب شده بود که کتاب‌ها و فیلم هری پاتر جز پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین محصولات سرگرمی در تاریخ شود.

اما همیشه در بین فیلم، کتاب و حتی تئاتر هری پاتر جای خالی یک مدیوم دیگر از سرگرمی شدیداً احساس می‌شد؛ در این مطلب از سایت خرید اکانت قانونی P4game به‌نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy خواهیم پرداخت تا انتها با ما همراه باشید.

بازی Hogwarts Legacy چیست؟

این یک بازی جهان آزاد است که تجربه بازی یک‌نفره را دارد و تصویر نزدیک‌تر و البته باکیفیت بیشتری از دنیای جادویی و سری هری پاتر، به وجود آورده است. هرچند این بازی روایت هری پاتر را بازگو نمی‌کند و داستان آن به حداقل صدسال پیش از وقایع هری پاتر بازمی‌گردد. شما بازی را در نقش دانش‌آموزی تازه‌وارد سال پنجمی در هاگوارتز شروع می‌کنید؛ اگرچه این بازی اطلاعاتی درباره‌ی دلیل انتقال دیرهنگام در سال پنجم به شما نمی‌دهد.

شما همراه با پرفسور درس تئوری‌های جادو، یعنی پرفسور فیگ در سفر هوایی به سمت هاگوارتز هستید. در این سفر طی حمله‌ی یک اژدها به کالسکه‌ی هوایی، شما و پرفسور فیگ سقوط می‌کنید و به وسیله‌ی گرفتن شیء مرموز به مکانی در اسکاتلند منتقل می‌شوید. ظاهراً آن شیء مرموز یک پورت برای جابه‌جایی است که جادوی ناشناخته‌ی آن را دربرگرفته است؛ جادویی که تنها شما قدرت دیدن آن را دارید.

بیشتر بخوانید: بازی‌های جدید ps5 2024

داستان بازی Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy برای طرف‌داران هری پاتر حکم محقق‌شدن رؤیا و البته ساعت‌ها سرگرمی را دارد و به همین خاطر، توانسته با موفقیت، افتخار بهترین بازی ساخته شده این سری را برای خود کند. بااین‌حال، پتانسیل این بازی به‌خصوص در قسمت داستانی بسیار بیشتر از اینها بود؛

ارائه‌ی روایتی جذاب، کاراکترهای دوست‌داشتنی و البته تجربه‌ای بهتر، می‌توانست این اثر را مثل فیلم‌های هری پاتر، به تجربه‌ای ماندگار و فراموش‌نشدنی‌تر تبدیل نماید.

در همان ابتدای داستان بازی Hogwarts Legacy گروه‌های آموزشی در هاگوارتز به چهار گروه تقسیم شده‌اند که هر گروه نه‌تنها تم مخصوص به خودش را چه از نظر فرم و استایل دارند؛ بلکه از نظر قطعات موسیقی نیز محتوای مخصوص به خودشان را دارند.

این انتخاب توسط مخاطب از همان ابتدای بازی به وقوع می‌پیوندد. باتوجه‌به سبکی که بازی ارائه می‌دهد ما از همان ابتدا به‌مانند یک اثر نقش‌آفرینی شخصی‌‌سازی‌های خودمان را باید انجام بدهیم.

اما مهم‌ترین بخشی که ما باید در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشیم، بخشی است که توسط کلاه معروف مدرسه باید عضو یکی از گروه‌های چهارگانه در مدرسه هاگوارتز شویم. حضور و قرارگرفتن در هر کدام از این گروه‌ها به شخصیت و ذات مخاطب بستگی دارد.

در واقع به‌علاوه علاقه‌ای که هر فرد می‌تواند به یک گروه خاصی داشته باشید؛ لذا تفکرات و علاقه‌مندی‌های شخصی نیز از جمله عواملی است که کلاه در انتخاب گروه موردنظر برای شما مقدر می‌سازد. با این که در نقد و بررسی بازی میراث هاگوارتز به دلیل این که این بازی، بازی جدید هری پاتر است، می‌توانیم حدس بزنیم که انتخاب اکثر مخاطبین می‌تواند گروه گریفندور باشد.

با توجه به اطلاعاتی که درباره اکانت قانونی Hogwarts Legacy دارید، می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

نقاط قوت بازی Hogwarts Legacy

 • ارائه نزدیک‌ترین تجربه‌ی ممکن به تحصیل در هاگوارتز
 • طراحی فوق‌العاده دقیق و زیبای قلعه هاگوارتز و مناطق اطراف آن
 • تعداد قابل‌قبول طلسم‌ها و کاربردی‌بودنشان در طول مبارزات
 • اتاق نیازمندی‌ها
 • موسیقی فوق‌العاده شنیدنی
 • وجود داشتن زیست‌بوم عالی از گیاهان و موجودات جادویی و امکان استفاده و پرورش آن‌ها
 • مبارزات سرگرم‌کننده و تنوع در مراحل اصلی و فرعی

بازی Hogwarts Legacy

نقاط ضعف بازی Hogwarts Legacy

 • عدم بهره‌برداری از پتانسیل بالای بازی برای خلق یک داستان درخور
 • شخصیت‌پردازی ضعیف اکثر کاراکترهای اصلی و فرعی
 • عدم ارائه‌ی یک شرور مناسب
 • آزاردهنده کردن تجربه بازی به دلیل وجود مشکلات فنی، فریزهای ناگهانی و افت فریم
 • دیالوگ‌های سطحی و کودکانه کاراکترها

نقد و بررسی برخی از نقاط ضعف و قوت بازی Hogwarts Legacy

مجموعه‌های بسیاری در دنیای ویدئو گیم، سینما و کتاب وجود دارند که به آی‌پی‌های بسیار مطرح و البته موفقی در میان طرف‌داران تبدیل شده‌اند و در جامعه یا به قولی کامیونیتی این افراد، از احترام بالایی برخوردار هستند. اما گاهی پیش می‌آید که یک مجموعه پایش را فراتر از این حرف‌ها می‌گذارد و قشر بزرگ‌تری از مخاطبین را خارج از جامعۀ طرف‌داری، به خود جذب می‌کند. در اینجا برخی از نقاط قوت و ضعف این بازی را نقد و بررسی می‌کنیم.

محصول پیشنهادی: خرید دیسک بازی Hogwarts Legacy برای PS5

هماهنگی بازی Hogwarts Legacy با دنیای هری پاتر

هری پاتر، یکی از اسامی محبوبی بود که توانست به این موفقیت دست یابد و امکان ندارد که در جمعی حرف از آن بزنید و کسی تابه‌حال اسمش را نشنیده باشد. یکی از جوانب جالب بازی Hogwarts Legacy، هماهنگی و تعامل با دنیای هری پاتر است.

بازیکنان با شخصیت‌های معروف هری پاتر مثل آلبوس دامبلدور و هرمیون گرینجر ملاقات می‌کنند و در ماجراهایی که قبل از زمان هری پاتر اتفاق می‌افتاد، شرکت می‌کنند. این هماهنگی با دنیای هری پاتر، برای طرف‌داران این سری فرصتی عالی است تا بیشتر در مورد جزئیات و تاریخچه‌ی دنیای موردعلاقه خود بدانند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره FIFA 24 یا EA FC 24

موسیقی، روح بازی Hogwarts Legacy

خیلی کم پیش می‌آید که یک کارگردان واقعاً بتواند از قدرت موسیقی در بازی خود استفاده کند. در رابطه‌ با Hogwarts Legacy موضوع فرق می‌کند. موسیقی این بازی صرفاً یک چاشنی برای خوش‌مزه ساختن اثر نیست، یک وسیله برای برآوردن احساسات است.
روح بازی Hogwarts Legacy را موسیقی آن بازی می‌کند که از مهم‌ترین نکات در نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy است. این موضوع را بار اول وقتی به محل زندگی موجودات وارد می‌شوید حس می‌کنید. با وجودی که این بخش فرعی بازی است، اما زیباترین لحظه بازی نیز است.

وقتی وارد این مکان می‌شوید و موسیقی مخصوص آن پخش می‌شود، به‌صورت ناخودآگاه شما درک می‌کنید که اینجا چالشی در کار نیست و فقط باید لذت برد. اگر موسیقی این بخش اندکی متفاوت می‌بود، قطعاً تأثیرگذاری آن نیز متفاوت می‌بود.

بازی Hogwarts Legacy جهانی پر راز و رمز، آماده برای کشف‌شدن

از اصلیترین خصوصیات دنیای هری پاتر، مخصوصاً قلعه هاگوارتز ، اسرار و رازهایی است که در خود جا داده‌ است. ولی صرفاً این رازآلود بودن خلاصه به اتاق های مخفی نمی‌شود. بازی Hogwarts Legacy تنوع بسیار خوبی در طراحی مکان‌ها مختلفی و معماهای بازی دارد. اما چیزی که این معماها و آیتم‌های مخفی را جذاب‌تر می‌سازد، گره‌خوردن آن با افسانه‌ها و قصه‌های داخل بازی است.

هرچقدر که بازی در روایت داستان اصلی خود مشکل دارد، در معرفی و غنی‌سازی دنیا تقریباً بی‌نقص است. استودیوی سازنده با این هدف که ممکن است هر شخصی این بازی را تجربه کند، تا جایی که توانسته است اطلاعات و قصه‌های هاگوارتز و دنیای جادوگری را در بازی جا داده است.

در طول بازی تمامی اطلاعاتی که در مورد دنیای جادوگری به دست میاورید صرفاً پیداکردن چند نامه یا کتاب نیست که مجبور باشید در ادامه چند پاراگراف در مورد آن بخوانید.

بازی Hogwarts Legacy

مشکلات فنی زیاد در بازی Hogwarts Legacy

این بازی با مشکلات فنی بسیاری مواجه است. این مسائل و مشکلات که بیشتر در نسخه‌ی کامپیوتر بازی دیده می‌شوند، تا حدی به تجربه‌ی بازی آسیب وارد کرده‌اند. همچنین حذف‌شدن پیشرفت کاربران، از دیگر مشکلات رایج این بازی است که تیم ویجیاتو نیز با آن دست‌وپنجه نرم کرده است.
همنطور لود نشدن صحیح برخی از بافت‌های گرافیکی و لودینگ‌های طولانی، از مشکلات دیگری است که در پلتفرم کنسو کامپیوتر دیده شده است. این موضوع احتمالاً تجربه‌ی بازی را روی هارددیسک‌های قدیمی به واسطه‌ی سرعت پایین، ناممکن می‌کند.

جمع‌بندی

در این مطلب از P4game به‌نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy پرداختیم. در مجموع می‌توان گفت بازی Hogwarts Legacy اثری درخشان جهان باز از دنیای اسرار آمیز و جادویی هری پاتر است که برای PS5  و PS4 هم مناسب می باشد. این بازی توانست است تمام آن چیزی که در این سال‌ها از بازی‌های هری پاتر انتظار داشتیم، را برآورده نماید و به دنیای اسرارآمیز و جادویی رولینگ به بهترین شکل ممکن در بازی به تصویر بکشد.

بازی هاگوارتز لگسی بهترین بازی ساخته شده از مجموعه هری پاتر است که تابه‌حال ساخته شده است و اگر مشکلات فنی فراوان نسخه‌ی کامپیوتر نبود، در بررسی بازی میراث هاگوارتز به‌راحتی می‌توانستیم نمره‌ی کامل را به آن اختصاص دهیم.

محصولات پیشنهادی:

اکانت بازی Red Dead Redemption 2

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اسنشیال (Plus Essential)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس پریمیوم (Plus Premium)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اکسترا (PlusExtra)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *