1.ساعت کاری فروشگاه از ساعت ده صبح الی یک بامداد می باشد و در این ساعات اکانت تحویل داده می شود .
2.بعد از ثبت سفارش اکانت از ۳۰ ثانیه تا ۴۸ ساعت در داخل پنل کاربری برای شما ارسال می شود.
3.مالکیت و مدیریت تمام اکانت بر عهده فروشگاه پی فور گیم است و خرید یک ظرفیت (هرظرفیتی) توسط مشتری به معنای مالکیت کامل اکانت نیست بلکه به معنای خریداری حق استفاده از آپشن های ظرفیت مورد نظر است بنا بر این عوض کردن مشخصات اعم از ایمیل و پسورد (فعال کردن کد استپ۲)و مشخصات فردی خلاف قوانین فروشگاه است و در صورت انجام این کار بدون هماهنگی با پشتیبانی (موارد خاص)تمام اکانت های خریداری شده توسط فرد متخلف تا حل شدن مسئله به حالت تعلیق در می اید و از گارانتی خارج می شود.
4.تمام واریزی از ۲۴ ساعت تا ۷ روز کاری کاری انجام میشه (فقط در مواقع خاص تا ۷ روز )
5.واریز و برگشت وجه نیازمند احراز هویت است و در مرحله اول باید نام صاحب کارت با نام صاحب کارت خریدار از سایت مطابقت داشته باشد
6.مدیریت بین ظرفیت ها به عهده فروشگاه است ودر صورت ایجاد هرگونه مشکل فقط باید به فروشگاه اطلاع داده شود و از اقدام شخصی برای رفع مشکل خود داری شود.
7.در صورت منصرف شدن از خرید بعد از پرداخت و قبل از دریافت اکانت مبلغ 50 هزار تومان از مبلغ پرداختی به عنوان خسارت کسر خواهد شد و مبلغ بین ۲۴ ساعت تا ۷ روز کاری برگشت داده می شود (در مورد کالاهای فیزیکی بعد از خرید امکان بازگشت وجه وجود نخواهد داشت).
8.در صورت قطع یا فیلتر شدن سرورهای بازی ها توسط خوده شرکت بازی سازی یا کمیته فیلترینگ جمهوری اسلامی فروشگاه مسئولیتی در قبال پشتیبانی اکانت ها ندارد.
9.اکانت های ظرفیت یک دارای ۲۴ ساعت گارانتی و مهلت دانلود هستند و بعد از زمان مقرر شده فروشگاه مسئولیتی در قبال قفل شدن اکانت ندارد (فقط ظرفیت یک).
10.استفاده از اپشن‌ها و کوین های درون برنامه ای ظرفیت سه توسط ظرفیت های دیگر تخلف محسوب می شود و فرد متخلف موظف به پرداخت ضرر و زیان است.
11.فروشگاه موظف به خرید مجدد هر اکانت نیست و باز خرید اکانت مستلزم تایید فروشگاه میباشد.
12. براورد قیمت خرید مجددبازی ها توسط فروشگاه انجام میشه که وابسته به شرایط فروش بازی و قیمت دلار به مشتری گزارش داده میشه و در صورت عدم پذیرفتن توسط مشتری اکانت در لیست انتظار فروش قرار داده میشه.
13.تمام اکانت ها(ظرفیت دو و سه) با ثبات قوانین سونی دارای گارانتی مادام العمر هستند ولی در صورت تغییر قوانین سونی یا اتفاقات سیاسی مثل طرح سیانت از اینترنت و…فروشگاه مسئولیتی در قبال اکانت های قانونی ندارد.
14.فروشگاه ازاد است مشخصات تمام اکانت ها رو به دلایل خاص تغییر دهد و اگر اکانت شما شامل گارانتی باشد مشخصات جدید به شما تحویل داده می شود.
15.ظرفیت دو موظف است در مواقع نیاز به همکاری هنگام فروش ظرفیت یک با فروشگاه همکاری کند و در صورت عدم پاسخگویی تا ۴۸ ساعت توسط ظرفیت دو اکانت از گارانتی خارج می شود .
16.ظرفیت دو و یک بعد از انجام عملیات (اکتیو یا انیبل ) باید از اکانت ساین اوت کرده و در یوزر های شخصی خود از بازی استفاده کند و این ساین اوت کردن به معنای عدم دسترسی به بازی نیست.در صورت عدم ساین اوت کردن و عدم توجه به تذکر های پشتیبانی اکانت از گارانتی خارج خواهد شد.
17.ظرفیت سوم باید در یوزر اصلی اکانت ازبازی استفاده کند و حتما دی اکتیوباشد و درصورت عدم رعایت این موضوع و عدم توجه به تذکر های پشتیبانی اکانت از گارانتی خارج می شود و هیچ هزینه ای عودت داده نمی شود
18.فروشگاه اکانت هایی رو که از‌گارانتی خارج شدند باز خرید نمی کند.
19.پاک شدن هر چتی در هر پلتفرمی خلاف قوانین است و در صورت پاک شدن چت فروش اکانت از گارانتی خارج می شود.

20.ثبت سفارش در هر زمانی از وبسایت پی فور گیم به منزله پذیرفتن تمام قوانین و شرایط سایت است.

21.فروشگاه موظف است از تمامی اطلاعات کاربر اعم از شماره تماس و اطلاعت  شخصی و حساب و سریال کنسول محافظت کند.

22.خرید اکانت از فروشگاه پی فور گیم فقط از طریق وب سایت p4game.ir و p4game.net انجام میشود و در غیر این صورت فروشگاه مسئولیتی در قبال اکانت خریداری شده شما ندارد.

23.حق فروشگاه در کنسل کردن سفارش و استرداد مبلغ طی 24 ساعت محفوظ است.

24.در صورت بروز هر گونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی اکانت ها و یا کالاهای موجود در سایت پی فور گیم حق بلااثر نمودن سفارش انجام شده توسط مشتری برای فروشگاه محفوظ است و فروشگاه در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده واریز می نماید و مشتری با ثبت سفارش میپذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

25.برای سفارشات بالای 3 میلیون تومان کاربر مستلزم احراز هویت(ارسال عکس کارت شناسایی و بانکی) میباشد .

 

2.8/5 - (9 امتیاز)