آموزش

سری بازی‌ های سونیک – از قدیمی به جدیدترین

سری بازی‌های سونیک – از قدیمی به جدیدترین

اگر جزو افراد علاقه مند به بازی های ویدیویی یا به اصطلاح گیم هساید، به ندرت میتوانید جزو گروهی باشید که اسم سری بازی های سونیک را نشنیده باشید. همان جوجه تیغی آبی رنگ دوست‌داشتنی، سمبل اصلی کنسول‌های سگا بود که به طور در کودکی با آن خاطره ای دل چسب را تجربه کرده اید.

در مطلبی که پیش رو دارید قصد داریم به لیست سری بازی های سونیک از قدیمی ترین به جدید ترین بپردازیم. با ما دراین مقاله از سایت پی فور گیم همراه باشید.

لیست سری بازی های سونیک

Sonic the Hedgehog 2

کنسول سگا پس از موفقیتی غیر ممکن، بلافاصله شروع به ساخت دنباله بازی کرد و تمرکز بیشتری روی افزایش سرعت گیم پلی و در دسترس تر کردن بازی کلی قرار داد. Sonic the Hedgehog 2 در سال 1992 یک بازی چند نفره بود که با اضافه شدن Tails کار را تمام کرد.

داستان درباره روباهی چند دم است که در خنثی کردن آخرین طرح Robotnik به Sonic می‌پیوندد. Sonic the Hedgehog 2 مانند یک تکامل واقعی از سری قبلی به نظر می رسد که یک نسخه کامل تر است.

سری بازی‌ های سونیک

Sonic the Hedgehog CD

در حالی که سی دی رام جانبی جنسیس، سی دی کنسول سگا، تا حد زیادی یک پکیج ترکیبی بود، اما سی دی کار را خارق العاده نشان میداد. Sonic CD که در سال 1993 منتشر شد، متال سونیک شرور و متحد مورد علاقه طرفداران، امی رز را معرفی کرد. در حالی که سونیک در گذشته، حال و آینده برای نبرد با Robotnik سفر می کرد.

Sonic CD با مکانیک سفر در زمان، مراحل پاداش سه بعدی مصنوعی، پایان های متعدد و افزودن قابلیت ذخیره، جاه طلبانه ترین بازی این سری بود.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Hogwarts Legacy

Sonic the Hedgehog 3

Sonic the Hedgehog 3 در سال 1994 که در اوج فراگیر بودن این فرنچایز منتشر شد، اوج دو قسمتی این سری را در کنسول آغاز کرد که باعث شد تا این بازی در سراسر جهان مورد استفاده همه قرار گیرد.

Sonic the Hedgehog 3 تمام مکانیک‌ های اصلی گیم‌پلی پیشینیان خود را حفظ می‌کند و آنها را عمیق‌تر می‌کند، و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که به صورت انفرادی به‌عنوان Tails بازی کنند، سبک‌های اهدا جایزه را تغییر داده و سطوح بزرگ‌تر و پیشرفت پویا بین آنها را به رخ بکشند.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی‌ های دو نفره پلی‌ استیشن

Sonic & Knuckles

این بازی هشت ماه بعد از سری بازی های سونیک راه اندازی شد، به طور موثر بازی را تکمیل کرد و محتوای مورد نظر از بازی قبلی را ارائه کرد که به دلیل محدودیت های زمانی و فنی قطع شد.

Sonic & Knuckles بیش از ارائه سطوح جدید و ادامه روایت Sonic the Hedgehog 3، در نهایت به بازیکنان این توانایی را داد که به عنوان Knuckles the Echidna بازی کنند. جالب‌تر اینکه اگر بازیکنان کارتریج‌ها را مطابق با آن وصل کنند، بازیکن می تواند در آینده حضور داشته باشد.

این پنج بازی ورودی های خط اصلی در دوران جنسیس دو بعدی سگا Sonic the Hedgehog را تشکیل می دهند. ساده ترین راه برای بازی همه آنها امروزه از طریق انتشار مجدد مانند مجموعه اخیر Sonic Origins است. مشکلاتی دارد، اما به طور کلی، به اندازه کافی خوب است و می توان آن را اصلاح کرد تا بهتر شود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی‌های مسابقه‌ای برای ایکس‌باکس

Sonic Adventure

پس از نداشتن خط اصلی در کنسول بازی سگا ساترن، سونیک با بازی Sonic Adventure در سال 1998، به طرز چشمگیری وارد Dreamcast شد. این فرنچایز را برای گیم‌پلی کامل سه‌بعدی دوباره تصور کرد. وقتی Robotnik آشوب شوم را از استاد زمرد رها می کند، کل جهان در معرض خطر است و باعث می شود سونیک و دوستانش دوباره وارد عمل شوند.

Sonic Adventure واقعاً مانند یک تولد دوباره کامل برای این فرنچایز است که در آن زمان به طرز شگفت‌انگیزی تنها هفت سال از عمر آن می‌گذشت، و تعریف جدیدی از بازی Sonic the Hedgehog در زمان انتقال به سه بعدی می‌دهد.

بازی Sonic Adventure

Sonic Adventure 2

یکی از آخرین نسخه های سری بازی های سونیک Dreamcast، Sonic Adventure 2 در سال 2001 بود که در همان سال بازسازی شد و به GameCube منتقل شد. Sonic Adventure 2 با معرفی ضدقهرمان Shadow the Hedgehog، جوجه تیغی تیره با Eggman و Rouge the Bat کار می کند تا دنیا را تسخیر کند. این کار باعث شده تا Sonic، Tails و Knuckles را ترک می کند تا آنها را متوقف کنند.

هر یک از شخصیت‌های قابل بازی تجربه‌ای متفاوت از گیم‌پلی را ارائه می‌کنند، و دامنه را گسترش می‌دهد تا به پیشرفتی همه جانبه نسبت به نسخه قبلی خود تبدیل شود.

بیشتر بدانید: بازی‌های جدید ps5 2024

Sonic Heroes

کنسول سگا پس از استفاده از روایت‌های جاه‌طلبانه‌تر و حالت‌های گیم‌پلی متنوع در عناوین Sonic Adventure، Sonic را با بازی Sonic Heroes در سال 2003 که برای GameCube، Xbox و PlayStation 2 منتشر شد، به اصول اولیه بازگرداند. به جای سبک‌های مختلف بازی موجود در Sonic Adventure. 2، Sonic Heroes یک تجربه بسیار عالی است که بر سرعت پیشرفت سطح نسبت به اکتشاف و عمل تأکید دارد.

محصول مرتبط: اکانت قانونی بازی SONIC SUPERSTARS

Sonic the Hedgehog (2006)

Sonic the Hedgehog در سال 2006 برای ایکس باکس و پلی استیشن 3 قرار بود جشن پانزدهمین سالگرد شخصیت برجسته سگا باشد و در عین حال او را به نسل جدید کنسول بیاورد. سونیک و متحدانش برای جلوگیری از آینده ای پسا آخرالزمانی، با اگمن و جوجه تیغی اسرارآمیز جدید، سیلور، در خط زمانی سفر می کنند. Sonic the Hedgehog 2006 با استقبال منفی جهانی مواجه شد و مردم علاقه چندانی به آن نشان ندادند.

Sonic and the Secret Rings

همانطور که سونیک برای یافتن راه خود در Xbox 360 و PS3 تلاش می‌کرد، این فرنچایز در Wii در مجموعه‌ای از عناوین معروف به سری کتاب‌های داستانی سونیک جهت‌گیری روایت محورتری به خود گرفت.

این کار با Sonic and the Secret Rings در سال 2007 آغاز شد که به لطف کنترل‌های حرکتی و عناصر RPG در Wii، شب‌های کلاسیک Arabian Nights با مسابقه Sonic the Hedgehog را از طریق فضای افسانه‌ای بازسازی کرد.

Sonic Unleashed

سگا برای بازی Sonic Unleashed در سال 2008 به گیم پلی اکشن تری متمایل شد و سونیک توانست در هنگام مواجهه با اگمن و شرور جدید Dark Gaia به یک Werehog وحشی تبدیل شود. Sonic Unleashed بین سطوح متمرکز بر سرعت متناوب بود که این فرنچایز زمانی که سونیک در حالت عادی قرار داشت و زمانی که سونیک Werehog بود به گیم‌پلی با تاکید بر مبارزه تغییر می‌داد، به آن‌ها معروف بود.

Sonic and the Black Knight

دومین و آخرین قسمت از سری کتاب‌های داستانی سونیک، سونیک و شوالیه سیاه سال 2009 است که سرعت‌سر آبی را در میان افسانه آرتوریان قرار می‌دهد. Black Knight مبتنی بر کنترل حرکت از Secret Rings ادامه می دهد و در عین حال مکانیک رزمی مبتنی بر شمشیر را برای Sonic اضافه می کند.

پاسخ کم‌تر به بلک نایت به سری کتاب‌های داستانی سونیک پایان داد و سگا را وادار کرد تا با نزدیک شدن به پایان دوران Wii، دوباره ارزیابی کند که با فرنچایز پرچم‌دار خود چه کند.

این عصر تاریک سونیک از نظر انتشار مجدد است، حداقل اگر امیدوارید هر بازی خط اصلی این لیست را به ترتیب انجام دهید. همه این بازی‌ها از نظر فنی هنوز به‌عنوان نسخه‌های فیزیکی برای سیستم‌های مربوطه خود در دسترس هستند، که مجموعه وسیعی از کنسول‌ها را در بر می‌گیرند.

حداقل Sonic the Hedgehog (2006) و Sonic Unleashed را می توان به صورت دیجیتالی برای PS3 و Xbox 360 خریداری کرد.به  همین دلیل پیشنهاد می شود با خرید اکانت قانونی از سری بازی های سونیک، لحظاتی ارزشمند را تجربه کنید.

بازی Sonic and the Black Knight

Sonic Colors

آخرین بازی Sonic که برای Wii منتشر شد، Sonic Colors در سال 2010، قرار بود مجموعه را به اصول خود بازگرداند (دوباره) و تاکید گیم پلی بر سرعت را بازگرداند. Colors برای اینکه به فرض همنام خود عمل کند، سونیک می‌تواند با Wisps‌های چند رنگی که مجموعه‌ای از بخش هایی کمک کننده در سری بازی های سونیک را تقویت کند.

Sonic Colors که یک موفقیت انتقادی و تجاری است، پس از یک رشته انتشار متوسط، به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سه بعدی در این مجموعه شناخته می‌شود.

Sonic Lost World

سگا به همکاری خود با نینتندو برای بازی Sonic Lost World در سال 2013 ادامه داد که برای Wii U و Nintendo 3DS منتشر شد، زیرا سونیک در تلاش است تا اتحاد بین Eggman و Deadly Six را متوقف کند. دنیای گمشده رویکردی شبیه به سوپر ماریو کهکشان دارد، در حالی که سونیک با طرح‌های استوانه‌ای مسابقه می‌دهد و مکانیک پارکور نیز به مجموعه جوجه تیغی اضافه شده است. Sonic Lost World به عنوان تنها عنوان Wii U برای این فرنچایز با کنسول های پیشرفته تر در افق است.

این سری بازی های سونیک همگی به راحتی از طریق کامپیوتر در دسترس هستند. Sonic Colors همچنین در سال 2021 یک ریمستر به نام Sonic Colors: Ultimate برای پلی استیشن و خرید اکانت قانونی ps4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی دریافت کرد. با این حال، Generations و Lost World دوباره بر روی کنسول‌ها عرضه نشده‌اند.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های پلی استیشن 4

Sonic Forces

پس از تعدادی ورودی‌های روشن، رنگارنگ و بیشتر کودکانه، سری Sonic با Sonic Forces 2017 که برای نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر شد، رنگ تیره‌تری پیدا کرد.

پس از ربوده شدن سونیک، اگمن و متحدانش جهان را تسخیر می کنند در حالی که ناکلز قبل از اینکه کلاسیک سونیک برای نجات همتای مدرن خود و سرنگون کردن اگمن با کمک شخصیت بازیکن به راه بیفتد، یک مقاومت ناقص را رهبری می کند.

Sonic Forces با داشتن انواع سری بازی های سونیک و گروه بازیگری از کل تاریخ مجموعه، قدمی متزلزل اما مطمئن برای این فرنچایز بود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های بدون اینترنت در جهان

Sonic Frontiers

Sonic Frontiers در سال 2022 با دور شدن از تغییر تونال تفرقه‌انگیز با Sonic Forces و تاکید بر اکشن و مبارزه، بر کاوش در اولین تجربه دنیای باز سری متمرکز شد.

در حالی که این یک تغییر اساسی در این فرنچایز ایجاد می کند، Sonic Frontiers همچنان از اسکرول جانبی و پلتفرم سه بعدی و پیشرفت سریع برای حفظ بازی با ریشه های خود استفاده می کند. آخرین بازی خط اصلی این سری تا به امروز، Sonic Frontier باعث شده تا سرعت استفاده از این سری بازی های سونیک افزایش یابد.

محصولات پیشنهادی:

اکانت بازی Red Dead Redemption 2

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اسنشیال (Plus Essential)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس پریمیوم (Plus Premium)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اکسترا (PlusExtra)

اکانت قانونی بازی EA SPORTS FC 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *