آموزش

بهترین شخصیت‌های بازی GTA

بازی GTA

شخصیت‌های اصلی بازی‌ها نقش بسیار پررنگی را در موفقیت یا شکست بازی‌ها ایفا می‌کنند و بعضی از آن‌ها بدون شک به دلایلی از سایرین بهتر هستند. هر شخصیت اصلی، خصوصیات اخلاقی، داستان و نقش خاص خودش را دارد و به نحوی نقشی اساسی در دنیای GTA ایفا می‌کند. اما وقتی حرف از لذت‌بردن بازیکنان از بازی در میان باشد، بعضی از شخصیت‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند. در این مقاله از پی فور گیم با عنوان بهترین شخصیت‌های بازی GTA همراه ما باشید.

لینک مفید: بهترین بازی های پلی استیشن 4

بازی GTA

مجموعه بازی‌های GTA یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه‌های بازی‌های ویدئویی در تاریخ است. این مجموعه به دلیل داستان‌های جذاب، دنیای باز و شخصیت‌های کاریزماتیک خود شهرت دارد. شخصیت‌های مجموعه بازی‌های جی‌اتی ای به دلیل پیچیدگی و چندوجهی بودن خود، به یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی تبدیل شده‌اند.

شخصیت‌های مجموعه بازی‌های GTA به دلیل پیچیدگی و چندوجهی بودن خود، به یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی تبدیل شده‌اند. این شخصیت‌ها نه‌تنها به داستان‌های بازی‌ها عمق می‌بخشند، بلکه به مخاطبان این امکان را می‌دهند تا با آنها ارتباط برقرار کنند و آنها را درک کنند. شخصیت‌های بازی به ما یادآوری می‌کنند که حتی در دنیای خشونت‌آمیز  و تاریک بازی‌های جی تی ای، انسانیت و امید هنوز هست. آنها نشان می‌دهند که حتی در بدترین شرایط، همیشه می‌توان برای تغییر امیدوار بود.

بهترین شخصیت‌های بازی GTA کدام‌اند؟

·         شخصیت نیکو بلیچ

یکی از بهترین شخصیت‌های بازی GTA، نیکو بلیچ، شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto 4 است. درست است که سایر شخصیت‌ها داستان‌های هیجان‌انگیز و زندگی‌های شگفت‌انگیزی دارند، اما روایت‌های نیکو بسیار منحصربه‌فرد، محزون‌کننده، واقعی و سنگین هستند. برعکس باقی شخصیت‌های بازی GTA، اعمال نیکو از لحاظ اخلاقی سفید یا سیاه نیستند و به جیب‌بری و جلب‌توجه جهت به دست آوردن شهرت بیشتر تمام نمی‌شوند.

گذشته‌ی سرشار از ترومای نیکو در طول جنگ و تمایلش برای بستن فصلی تاریک از زندگی‌اش، داستان زندگی او را به‌مراتب جدی‌تر از داستان‌های سایر شخصیت‌ها جلوه می‌دهند. هم‌ذات‌پنداری‌نکردن با روایت‌های نیکو عملاً غیرممکن است و ازاین‌رو، او بهترین شخصیت این سری است.

لینک مفید: تکامل کنسول های پلی استیشن

·         شخصیت تونی چیپریانی

تونی چیپریانی شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto و یکی از شخصیت‌های کلیدی GTA 3 است که متأسفانه دوگانگی شخصیتی عجیبی دارد. در Grand Theft Auto، این شخصیت، قلدر و دوست‌داشتنی بود و به واسطه‌ی روابط مافیایی قوی و وفاداری‌اش به خاندان لئون، از دیدگاه مخاطب، داستان زندگی جذابی داشت. اما در ابتدای حضورش در GTA 3، ناامیدکننده ظاهر شد. باوجوداینکه حضورش در این سری به‌عنوان یک شخصیت اصلی نسبتاً درخشان بود، نمی‌توان منکر دگرگونی عجیبش از یک رئیس مافیا به یک شخصیت نسبتاً ساده شد.

·         شخصیت ویکتور ونس

به‌عنوان شخصیت اصلی Vice City Stories و همچنین شخصیتی فرعی در GTA: Vice City، داستان ویکتور ونس به‌مراتب از داستان تونی چیپریانی گیراتر و جذاب‌‌تر بود. برخلاف اکثر شخصیت‌های اصلی سری GTA، ویکتور هیچ‌وقت قصد نداشت ریاست مافیا را در دست بگیرد. تنها هدف او این بود که به هر قیمتی که شده، امرارمعاش کرده و زندگی مناسب برای خانواده‌ی فقیرش دست‌وپا کند.

در ابتدا، در راستای تحقق این هدف به خدمت ارتش درآمد، اما زمانی که رئیسش به او دستور داد که کارهای غیرقانونی انجام دهد، نهایتاً مرخص شد و راه دیگری پیش رویش باقی نماند. بیشتر شخصیت‌های اصلی سری GTA جرائم مختلف را برای کسب شهرت یا ثروت بیشتر مرتکب می‌شوند، اما ویک فقط برای بقا و حفظ خانواده‌اش مرتکب جرم می‌شد و این مسئله او را از دیگران متفاوت می‌کند.

لوازم جانبی ایکس باکس

·         شخصیت تامی ورستی

به دلیل آنکه داستان نسخه جدید بازی GTA در محل وقوع  Vice City اتفاق می‌افتد، می‌توان انتظار داشت که تامی ورستی بازهم پیدایش شود. البته GTA 6 برای کسب موفقیت نیازی به حضور مجدد تامی ورستی ندارد، اما بدون شک بسیاری از بازیکنان از حضور یکی از بهترین شخصیت‌ها در این بازی استقبال خواهند کرد.

در ابتدای Vice City، هارولد بوچر قدرتش را به دنبال ارتکاب جرم برای خاندان فورلی و آزادی از زندان ازدست‌داده است. حال، تامی، پر از حس انتقام‌گیری و اراده‌‌ای قوی برای مدیریت Vice City، از هیچگونه تلاشی جهت رسیدن به موفقیت دست برنمی‌دارد. اراده‌ی مستحکم، هوش بالا، بی‌رحمی و داستان مبتنی بر موفقیت تامی، او را به یکی از شخصیت‌های موردعلاقه‌ی بازیکنان تبدیل کرده‌اند.

·         شخصیت کارل جانسون

حالا که حرف از بهترین شخصیت‌های بازی GTA است، امکان ندارد که به‌سادگی از شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto: San Andreas، کارل جانسون که عموماً با نام سی جِی شناخته می‌شد، بگذریم. بر خلاف شخصیت ترور، سی جِی مرد جوان قابل احترامی است که با همه با مهربانی رفتار می‌کند، اما هیچ ابایی از انجام وظایفش ندارد و گهگاه شوخی هم می‌کند. شخصیتی فروتن، رابطه جالبش با باقی شخصیت‌های بازی و از فرش به عرش رسیدنش او را به یکی از خاطره‌انگیزترین شخصیت‌های بازی جی تی ای مبدل کرده‌ است.

اکانت پلاس

·         شخصیت ترور فیلیپس

درست است که شخصیت اصلی GTA 5 مایکل دو سانا است، اما این ترور فیلیپس است که باعث می‌شود بازیکنان نهایت لذت را از هرج‌ومرج بی‌حدومرز بازی ببرند. علاقه‌ی شدید ترور به خشونت‌ورزی، رفتارهای غیرمنتظره‌اش و وفاداری بی‌قید و شرطش به عزیزانش او را تبدیل به مهره‌ی خطرناک و جالبی کرده‌اند که مدام باعث شگفتی بازیکنان می‌شود. در کنار ترور، همیشه خوش می‌گذرد و باوجوداینکه بعد مثبت شخصیتش در GTA 5 پررنگ است، بعد منفی‌ای که گهگاه پدیدار می‌شود او را به یکی از بهترین شخصیت‌های بازی GTA تبدیل کرده است.

·         شخصیت لوییس لوپز

لوییس فرناندو لوپز که نقش اصلی را در محتوای قابل‌دانلود در GTA 3 ایفا کرد، یکی از شوخ‌ترین و خنده‌دارترین شخصیت‌های سری GTA است که بازی‌کردن را بسیار لذت‌بخش می‌کند. به دلیل حوادثی که در بازی اتفاق می‌افتد، لوییس در شرایطی سخت قرار گرفته که بخاطر درگیرشدن تونی، رئیس و دوست صمیمیش، با آدم‌های بد و ناجوری به وجودآمده است.

باوجوداینکه شرایط بسیار جدی و خطرناک است، لوییس همیشه راهی برای شوخی‌کردن پیدا می‌کند. این شوخ‌طبعی، به علاوه‌ی وفاداری‌اش به تونی، او را به یکی از خاطره‌انگیزترین و بهترین شخصیت‌های بازیGTA   تبدیل کرده است.

·         شخصیت مایکل دو سانتا

مایکل دو سانتا بدون شک یکی از خارق‌العاده‌ترین و بهترین شخصیت‌های بازی GTA است. او درگذشته مجرمی باسابقه و حرفه‌ای بوده و در کارش حسابی ماهر است و این مهارت‌ها در GTA 5 به‌خوبی نمایش داده می‌شوند. اما با وجود درگیری‌های درونی‌اش و شخصیت پرخاشگرش که بنیان خانواده‌اش را تهدید می‌کند، مایکل به طرز عجیبی شخصیتی چندبعدی دارد. داستان زندگی‌ و رابطه اش با بقیه ی شخصیت‌ها در طول بازی پخته‌تر و جالب‌تر می‌شود و او را به یکی از بهترین شخصیت‌های بازی GTA  تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: بازی های PS4 مناسب برای تقویت کار تیمی

·         شخصیت جانی کلبیتز

داستان زندگی جانی کلبیتز، شخصیت اصلی GTA 3، از داستان زندگی ویکتور هم غم‌انگیزتر است. وقتی که بیلی، مدیر Lost MC، را به مرکز ترک می‌فرستند، جانی جایش را می‌گیرد و در نقش رئیس ای سرسخت ظاهر می‌شود.

پس از مدتی همه چیز به هم ریخته و به دلیل چندین مورد خیانت پی‌درپی، حفاظت از موقعیت Lost MC برای جانی بسیار دشوار و سخت می‌شود. حضور او در جی تی ای 5 همراه با مرگ غیرعادی و ناگهانی‌اش است، ولی در بازی GTA، می‌توان گفت که از او به‌ نام یکی از شخصیت‌های نسبتاً قوی و سرسخت یاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی‌های مسابقه‌ای برای ایکس‌باکس

·         شخصیت کلاد اسپید

کلاد بدترین شخصیت اصلی سری GTA است. این موضوع چندان تعجب‌برانگیز نیست، زیرا معرفی این شخصیت مصادف با اولین قدم‌هایی بود که راک استار گیمز در راستای ورود به دنیایی سه‌بعدی برداشت. با وجوداینکه کلاد شخصیت اصلی بازی GTA 3 بود، هیچ صداگذاری برایش در نظر گرفته نشد و همین باعث شد تا در تمام بازی، حتی یک کلمه هم صحبت نکند.

بدون تردید کلاد در کلیت سری GTA نقشی کلیدی ایفا کرد، چراکه معرفی او باعث شد تا GTA قدم به دنیای جدیدی بگذارد که بعدها دنیای بازی‌های مبتنی بر جرم را دگرگون کرد. بااین‌وجود، در مقایسه با سایر شخصیت‌های اصلی، کلاد از نظر پیچیدگی شخصیتی و داستان زندگی کمبودهای اساسی دارد.

لینک مفید و خواندنی: چطور دچار فرسودگی بازی ویدئویی نشویم؟

جمع‌بندی

انتخاب‌کردن بهترین شخصیت‌های بازی GTA و قراردادن آن‌ها در یک مقاله کار بسیار سختی است. به‌ خاطر این که این شخصیت‌ها بسیار زیاد هستند و در هر قسمت از این بازی، چندین و چند شخصیت جدید اضافه می‌شوند که هر یک ویژگی‌های روایی جذاب خودشان را دارند. اما در این مقاله از فروشگاه اکانت قانونی بازی، به ده شخصیت بهتر بازی جی تی‌ای نگاهی انداختیم که توانسته‌اند خودشان را در ذهنمان ماندگار کنند. این لیست شامل شخصیت‌های تمام قسمت‌های این بازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *