آموزش

بررسی بازی ویدیویی The Walking Dead

بررسی بازی ویدیویی The Walking Dead

برنامه تلویزیونی Walking Dead مشکلاتی برای مخاطبین داشت که کتاب کامیک اصلی آن نمیتوانست هزینه های آن را برآورد کند. به عنوان مثال هزینه های مربوط به فیلمبرداری مجموعه‌های اکشن بزرگ و همچنین گریم  واقعی زامبی‌ها و استخدام افراد اضافی برای ایفای نقش مردگان را شامل میشد. به نظر می رسد که از ابتدا قرار بود داستان The Walking Dead در قالب یک بازی ویدیویی روایت شود، زیرا این برنامه مانند یک برنامه تلویزیونی از مشکلات بودجه ای برخوردار نبود.

زمانی که Telltale Games مجوز ساخت بازی‌های مبتنی بر فرنچایز The Walking Dead را دریافت کرد، به تنهایی ژانر بازی‌های ماجراجویی را احیا کردند. The Walking Dead موفق شد داستان، شخصیت و اکشن را به گونه ای ترکیب کند که هر چه بیشتر بازیکن را درگیر کند. این عامل باعث شد تا کیفیت بازی ویدیویی The Walking Dead افزایش یابد و بتواند بیش از 80 جایزه بهترین بازی سال را از آن خود کند.

ما امروز اینجا هستیم تا به پیش زمینه یکی از بهترین مجموعه‌های بازی‌های ویدیویی در تمام دوران نگاه کنیم. با ما در این مطلب جذاب از بررسی بازی ویدیویی The Walking Dead همراه باشید.

شخصیت های اصلی بازی The Walking Dead

بازی ویدیویی The Walking Dead همزمان با وقایع سریال کمیک اصلی اتفاق می‌افتد، جایی که در آخرالزمان زامبی بر بسیاری از جامعه چیره می‌شود.  شخصیت‌های بازی به دلیل کندی حرکت زامبی‌ها را «واکر» می‌نامند.

اگرچه بازماندگان در ابتدا فکر می‌کنند که گاز گرفتن توسط یک زامبی تنها راه آلوده شدن است، اما بعداً مشخص می‌شود که فرد پس از مرگ بدون توجه به نحوه مرگ، زامبی می‌شود. تنها با آسیب رساندن به مغز می توان از بازسازی مجدد جلوگیری کرد. مانند سریال های کمیک و تلویزیونی، اتفاقات بازی در ایالت جورجیا رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی بازی Elden Ring

شخصیت های متعددی در طول بازی ظاهر می شوند. لی اورت (با صدای دیو فننوی)، قهرمان اصلی، بومی ماکون و استاد سابق دانشگاه جورجیا است که به خاطر قتل یک سناتور ایالتی که با همسرش خوابیده بود، مجرم شناخته شد. الی می یابد و نقش پدری برای کلمنتین، یک کودک هشت ساله که والدینش به ساوانا رفته بودند و او را در کنار یک پرستار بچه که توسط واکرها کشته شده است، می گذارند.

لی و کلمنتاین به خانواده ای از فورت لادردیل، فلوریدا می پیوندند. کنی، ماهیگیری که خانواده خود را بیش از هر چیز دیگری در اولویت قرار می دهد؛ کاتجا، همسر کنی، که به عنوان دامپزشک کار می کند و کنی و پسر کاتجاا، کنی جونیور  با نام مستعار “اردک”. این پنج نفر به یک گروه بازمانده به رهبری لیلی، که قبلاً در پایگاه نیروی هوایی رابینز مستقر بود، می‌پیوندند.

شخصیت های اصلی بازی The Walking Dead

گروه لیلی متشکل از لری، پدر بداخلاق، پرخاشگر و قضاوت کننده او، یک فرمانده بازنشسته ارتش ایالات متحده است که از گذشته لی خبر دارد؛ کارلی فردی تیزبین. گزارشگر اخبار منطقه ای که از گذشته لی نیز آگاه است اما درباره او نگرش باز است؛

داگ (با صدای سم جوآن، یک تکنسین مبتکر و منطقی سیستم های اطلاعاتی؛ و گلن ری  هرمان، پسر تحویل پیتزای سابق.در قسمت دوم، دو نفر دیگر به گروه می‌پیوندند: مارک، بازمانده‌ای که قبلاً برای نیروی هوایی ایالات متحده کار می‌کرد. و بن پل دانش آموز دبیرستانی که توسط لی، مارک و کنی نجات یافت.

همچنین در قسمت دوم، کشاورزان آدمخوار سنت جان، متشکل از اندی، برادرش دنی و مادرشان برندا معرفی شدند. در قسمت سوم شخصیت های بیشتری معرفی می شوند. چاک، یک مرد بی خانمان هم سطح که در یک ماشین جعبه زندگی می کند. و امید و کریستا ، زوج جوانی که تمایل دارند از گروه‌های بزرگ دوری کنند.

قسمت چهارم دو شخصیت دیگر را معرفی می کند. مولی، زن جوان آکروباتیک و مدبر که تبر یخی حمل می کند. و ورنون، پزشک و رهبر گروهی از بازماندگان سرطان که در سردخانه یک بیمارستان پنهان شده اند. The Stranger مردی مرموز است که با نزدیک شدن گروه به ساوانا از طریق واکی تاکی با کلمنتین ارتباط برقرار می کند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره FIFA 24 یا EA FC 24

ماجراجویی در بازی The Walking Dead

خلاصه بازی ویدیویی The Walking Dead یک نمای کلی از کار است و رویدادهای مهمی را که بدون توجه به انتخاب بازیکن رخ می‌دهند، توصیف می‌کند. برخی از عناصر خاصی که در اینجا فهرست نشده اند، بر اساس تأثیر انتخاب بازیکن تغییر خواهند کرد.

لی در حال رفتن به زندان است که ماشین پلیسی که او را حمل می کند پس از برخورد با واکر تصادف می کند. پس از کشتن پلیس احیا شده، او از گروهی از واکرها فرار می کند. این در حالی است که پس از پناه گرفتن از خانه ای در حومه شهر، با کلمنتاین که والدینش به ساوانا سفر کرده بودند، ملاقات می کند.

شاون گرین آن دو را می گیرد و به مزرعه پدرش هرشل گرین می برد و با ماهیگیری به نام کنی، همسرش کاتجاا و پسرشان داک ملاقات می کند. پس از کشته شدن شاون توسط واکرها، هرشل بقیه افراد را بیرون می کند. گروه به ماکون، زادگاه لی سفر می‌کنند، همگی در داروخانه خانواده لی به رهبری لی لی می روند اما نمیدانند که اتفاق سختی منتظر آنهاست.

پس از ورود به داروخانه محاصره می شوند. لی در حالی که به گروه کمک می کند تا تجهیزات پزشکی و بنزین را تامین کند، متوجه می شود که پدر و مادر و برادرش مرده اند. پس از مرگ یکی از خود، گروه مجبور می شود برای اقامت به متل قابل دفاع در نزدیکی فرار کنند، اگرچه گلن برای یافتن دوستان در آتلانتا می رود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های بدون اینترنت در جهان

سه ماه بعد از این اتفاق هولناک، منابع غذایی و تجهیزات پزشکی این گروه رو به اتمام است. آنها با گروهی از بازماندگان مواجه می شوند که توسط واکرها مورد حمله قرار می گیرند. این اتفاق باعث می شود تا آنها بفهمند که همه قبلاً آلوده شده اند و نیازی به گاز گرفتن ندارند تا پس از مرگ به دنیای واقعی برگردند.

به آن ها پیشنهاد می شود که برای تهیه بنزین به سنت جانز، مزرعه لبنی ای در نزدیکی دارند، بروند. و آنجا در ازای اهدا بنزین، غذا دریافت کنند، اما متوجه می‌شوند که خانواده ای در مزرعه، درگیر گروه آدم‌خواری بوده‌اند.

گروه با از دست دادن دو نفر از خود، از جمله پدر لیلی، لری، بر سنت جان غلبه می کنند و مزرعه را ترک می کنند تا توسط واکرها تحت کنترل درآید. در راه بازگشت به متل با ماشینی مملو از آذوقه روبرو می شوند و کسی جز آنها در اطرافشان نبود.

برای اینکه مابقی ماجرا را متوجه شوید، با ما در انجام اکانت قانونی The Walking Dead: Destinies همراه شوید.

محصولات پیشنهادی:

اکانت بازی Red Dead Redemption 2

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اسنشیال (Plus Essential)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس پریمیوم (Plus Premium)

اکانت قانونی پلی استیشن پلاس اکسترا (PlusExtra)

اکانت قانونی بازی EA SPORTS FC 24

اکانت قانونی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *